Мр Оливера Добривојевић одбранила је докторску дисертацију са темом
“ИЗРАДА АТЛАСА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ ЛОКАЛНИХ ЗАЈЕДНИЦА ЗА ПОТРЕБЕ УПРАВЉАЊА ЖИВОТНОМ СРЕДИНОМ И ПРОСТОРНОГ ПЛАНИРАРАЊА”
на Географском факултету у Београду.
Биографија Оливера Добривојевић рођена 1961.године у Новом Саду, где је завршила основну и средњу школу – Гимназију „Јован Јовановић Змај“. Студирала је на Природно-математичком факултету у Новом Саду, на смеру за географију, где је дипломирала 1985. године, са темом Географске основе индустрије Ваљева.
Исте школске године уписује студијски смер Просторно планирање на Географском факултету у Београду, а дипломирала је 1989. године са темом Просторни аспект животне средине Ваљева.
Завршила је последипломске студије на групи Географска картографија на Географском факултету у Београду, са просечном оценом 9,80 и магистрирала 1995. године са темом Методологија састављања и структура планерског атласа.
Докторску дисертацију са темом „Израда атласа животне средине локалних заједница за потребе управљања животном средином и просторног планирања“ одбранила је 24.02.2012. године, на Географском факултету у Београду.
Запослена је у Заводу за урбанизам Војводине у Новом Саду, од 1989. године на радном месту одговорни планер и ангажована на пословима израде просторно-планске и урбанистичке документације.
На Природно-математичком факултету, Институту за географију у Новом Саду, у периоду од 1999. до 2001. године била је ангажована као асистент на предметима Картографија и Географија насеља са професором др Слободаном Ћурчићем.
Учесник је саветовања са више рецензираних и објављених радова. Неки од њих су:
Неки аспекти пограничног промета суботичке општине – Зборник радова ПМФ у Београду, бр. 40, Београд, 1992;
Развитак Ветерника као најтипичнијег приградског насеља у околини Новог Сада – Зборник радова ПМФ у Београду, бр. 41, Београд, 1993;
Барачка – туризам на граници – Зборник радова Географског факултета у Београду, бр. 43, Београд, 1994;
Процес старења становништва општине Сомбор – Зборник радова Географског факултета у Београду, бр. 43, Београд, 1994;
Могућности коришћења наставних средстава у настави географије – картографије – Зборник радова Географског факултета у Београду са симпозијума одржаног у Херцег Новом, Београд, 1996;
The possibilities of Novi Sad as port and economic center of Vojvodina and Serbia – u Dabnubian and other planning issues. Faculty of Geography – Institute for Spatial Planning, Belgrade, 2002.
Са професором др Слободаном Ћурчићем и Горданом Стојаковић била је коаутор Туристичке карте Фрушке горе и Водича кроз Фрушку гору – Прометеј, Нови Сад, 2002. Такође, била је коаутор на изради CD презентације привреде Војводине – Привредна комора Војводине, Нови Сад, 2002 и Монографије насеља Добринци, Матица српска, Нови Сад, 1998.
У периоду 2003-2007. године била је члан Комисије за планове општине Зрењанин. Сада је члан Комисије за планове општине Србобран.