Овај пројекат је део ИПА програма прекограничне сарадње између Србије и Мађарске. Директор Завода за урбанизам Војводине, Владимир Зеленовић, одржао је презентацију пројекта, притом упознавши присутне са основним смерницама и активностима на његовом спровођењу.
Поред председника општине Чока, др Предрага Мијића, презентацији су присуствовали и мр Ђорђе Видицки, представник Покрајинског секретаријата за урбанизам, градитељство и заштиту животне средине, затим Роберт Косо, шеф Сектора за урбанизам и грађевинарство општине Чока, као и остали заинтересовани.
Директор Зеленовић је у свом излагању посебно истакао значајну улогу Владе АП Војводине, која је обезбедила потребна средства, како за део сопственог учешћа Завода у пројекту, тако и за предфинансирање пројекта. Његова укупна вредност је 423.000 евра, а по окончању пројекта општине чије су територије обухваћење пројектом, добиће готову планску документацију за рехабилитацију и појачано одржавање око 48 км пута.
Председник општине Чока, др Предраг Мијић нагласио је значај ових прекограничних путних праваца за развој општине Чока, посебно нагласивши важан путни правац који води ка месту Рабе и тромеђи Мађарска-Румунија-Србија, који ће вратити живот у мања погранична места која постепено одумиру.
Представник Покрајинског секретаријата за урбанизам, градитељство и заштиту животне средине, мр Ђорђе Видицки, рекао је да је да подршка Владе Војводине овом пројекту јасно говори о њеној опредељености ка европским интеграцијама. Израдом пројектно-техничке документације за ова два правца створиће се предуслови да се, када Република Србија добије статус кандидат за чланство у ЕУ, аплицира за средства за извођење самих радова, која ће бити доступна у оквиру ИПА 3 програма.
Домаћини су такође изразили заинтересованост за искуства Завода у спровођењу процедура Европске уније на пројектима у којима учествује, а посебно за ток и услове међународног тендера расписаног у оквиру представљеног пројекта. На састанку су анализирани и послови на изради просторно-планске документације која је директно или индиректно везана за Општину.
Уговор о усклађивању ППО са новим Законом потписан је 06.01.2011.год. Уговором је предвиђено да се у поступку усклађивања ППО израде шематски прикази уређења за пет насељених места. Општина је по уговору обавезна да прибави одговарајуће катастарско-топографске подлоге и да их достави Заводу, што ће они и урадити и да активно учествује у свим фазама израде и доношења плана. Рокови, дефинисани уговором, а који се односе на саму израду, бице испоштовани од стране Завода. Финансијска средства за уговорене послове, Општина ће обезбедити уз помоћ средстава која очекује као помоћ из буџета ресорног Министарства, ресорног Секретаријата и делимично из сопственог буџета.
У аранжман за израду ПГР Чоке још нису ушли, бас због недостатка финансијских средстава. Директор Зеленовић је присутне упознао са током и динамиком израде четири велика и за Општину Чока (а и остале Општине АПВ које се налазе у обухвату ових планова) веома важна пројекта који се финасирају из буџета Владе АПВ И буџета ЕУ, и то са :
1.Израдом Регионалног Просторног Плана АПВ.
2.Израдом ППППН инфраструктурног коридора М-24 (Банатске магистрале).
3.Припремом за израду ППППН приобаља реке Тисе.
4.Израдом главног пројекта за рехабилитацију путног правца Чока - Нови Кнежевац - Ђала са краком Нови Кнежевац - Рабе.